«Жив на землі поет…»

     Під такою назвою 6 травня 2011 р. в загальноосвітній школі №2  відбулася презентація нещодавно випущено збірку поезій «Нескорена пісня»,  автором якої є уродженець  смт. Перегінськ Йосип Кузь(06.04.1928-04.05.2001). Доля Йосипа Кузя – трагічна доля сільського хлопця, який маючи іскру Божу, не мав можливості її реалізувати повною мірою.Вірші Йосипа Кузя  ще в 60-ті роки минулого століття друкувались в Калуській районній газеті «Зоря Прикарпаття» і в короткій замітці до цих віршів повідомлялось, що автором поетичних доробок є представник старшого покоління, а за його плечима довгий життєвий шлях. І більше про цю людину ніде не згадувалось.

     Проминуло багато часу, і аж у 2010 році родич Йосипа Кузя,  калуський художник  Богдан Шляхтич, зібравши вірші свого земляка, який вже десять літ тому відійшов у вічність, і запропонував Василю Олійнику з Долини подивитись ці вірші, які були написані в загальному зошиті та на окремих листочках. Ознайомившись із поданими матеріалами, поет Василь Олійник відмітив, що вірші проникають у душу читача своєю простотою, щирістю, глибиною роздумів про місце людини в суспільстві, її життєву позицію, любов до Батьківщини і, що ці вірші вартують уваги читача. Як мовить Богдан Шляхтич, що не секрет, що кожен поет прагне донести свої творчі здібності до читача. А для цього треба видати збірку поезій. У Йосипа інколи закрадався такий задум. Але… не судилось. Свіча його життя погасла раптово. Це сталося  4 травня 2001 року. Та його справу докінчив родич та друг Шляхтич Богдан, його друзі, знайомі та шанувальники поетичного слова, які фінансово підтримали та допомогли вийти у світ новій поетичній збірці під назвою «Нескорена пісня», презентацію якою було приурочено 10-й річниці від його смерті.

     На презентацію прибула вся родина поета, поети з Рожнятівської та Долинської спілки письменників – Олійник Василь, Савчин Ярослав, Михайлів Любомир, Лесюк Оксана, які щиро відгукнулись на поезію Йосипа Кузя, подякували організаторам проведення заходу, а саме художнику та оформлювачу книги Шляхтичу Богдану, дирекції ЗОСШ №2 Попівняку Михайлу, вчителю української літератури Ількович Марті,  учням та бібліотечним працівникам міської та дитячої бібліотек, які взяли безпосередню участь у масовому заході.

Ти варта щасливої долі-

О земле Шевченка й Франка!

Я вірю, що прапор за волю

Ще сильна підніме рука.

                                                   Йосип Кузь