«Вертайтеся додому журавлі»

     7 вересня в селі Небилів відбувалися заходи з нагоди 120-річчя трудової еміграції наших співвітчиників до Канади.Пам»ять про перших українських емігрантів приїхали вшанувати представники канадської делегації, яка останніми днями перебуває на Прикарпатті, також голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк та його заступники, районна влада, депутати обласної та районної влад, керівники різних організацій та установ, жителі Небилова та їх сусіди. На святі ще раз ведуча   нагадала, як 7 вересня 1891 року уродженці села Небилів Іван Пилипів та Василь Ілиняк першими з українців на пароплаві «Орегон» поклали початок масової еміграції і ступили на канадську землю. Привітали гостей Небилова «Маленькі бойки»,а у виконанні  народний хору Перегінського НД прозвучала пісня «Журавлі летять». 

     В  Перегінській міській бібліотеці протягом року діяла тематична викладка «Ковток волі і краси», яка поповнювалась новими періодичними матеріалами та до якої звертались часто користувачі бібліотеки, адже цього року вся Рожнятівщина готувалась до відзначення 120-річчя  початку трудової еміграції до Канади, а в приміщенні народного дому проведено літературно-музичне свято «Вертайтеся додому журавлі». А 7 вересня 2011 року працівники бібліотек району взяли участь у заходах в селі Небилів.

 

 

«Із Ясеня — в широкий світ»

     Культурно-мистецька акція, яка проходила з нагоди відзначення 200-річчя від  дня народження  Івана Миколайовича Вагилевича — нашого славного земляка, поета, філолога, фольклориста, громадського діяча, одного з організаторів  і провідних діячів «руської трійці»  проходила у всіх закладах культури  Рожнятівського  району, дійшла до завершення і 2 вересня 2011 року в селі Ясень відбулося велике літературно-мистецьке свято «Він наш поет — він наша слава».Численні гості, представники оласної та районної влад, краєзнавці області та району, поети , письменники, жителі Ясеня та навколишніх сіл прийшли того сонячного дня віддати шану  нашому землякові та більше дізнатись про нього та його діяльність.

     Працівники бібліотек району вели активну роботу по підготовці відзначення славного ювілею будителя «Руської трійці» та взяли участь в урочистостях з цієї нагоди в с. Ясень.