«Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою порісс»

Чорнобильський дзвін.

Печаль і журба,

За тими б’є він,

Кого вже нема…

      Проходять роки після аварії па ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов»язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться  в нашій пам»яті. Ще довго відчуватимемо на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими , кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм  здоров»ям, життям.

     26 квітня  Перегінською міською бібліотекою із старшокласниками школи   було проведено годину скорботи «Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс», приурочену річниці Чорнобильської аварії. У ці дні ми привертаємо увагу як української, так і  світової громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати  дії радіації, — наших співвітчизників  і жителів інших держав. Серед них ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров»я, а інколи й життя. Ми схиляємо перед ними голови.

     Хвилиною мовчання вшанували присутні тих, хто відійшов у вічність, а запалена свіча нагадувала всім про подвиг ліквідаторів аварії.

   Працівники бібліотеки зачитували вірші , присвячені цій темі.

     В бібліотеці діяла викладка-застереження  «Знак біди: слідами Чорнобильської трагедії», з матеріалами якої знайомилися присутні.