«Над селом і містом Бог єдиний, як зорі над землею лиш одні»

     5 липня 2012 року у приміщенні районної бібліотеки пройшов поетично-музичний вечір «Над селом і містом – Бог єдиний, як зорі над землею лиш одні» за творами нашого земляка Осипа Мошури, який підготували працівники Перегінської міської бібліотеки разом з активною молоддю села.

     Ведучі свята Галина Ярославівна Василів та Віра Петрівна Абрам ознайомили присутніх з нелегким життєвим і творчим шляхом маловідомого поета.

     Народився Осип Мошура 31 липня 1909 року у Перегінську. Коли йому не минув ще і рік, він втратив найріднішу людину у світі – залишився без мами.

     Розрадою у житті для 13-річного юнака ставала книга. У вільні хвилини він брав до рук перо і книжку, записував народні легенди, перекази, старі колядки, пробував писати свої вірші, складати казки і мріяв стати поетом.

     Зброєю Осипа Мошури стали войовничі поетичні твори, за що у січні 1942 року його разом з іншими активістами «Просвіти» було заарештовано. Знеможеного тортурами поета невідомо коли і де розстріляли.

     Наталія Депутат, Віра Мельник та Люба Абрам прочитали поезії Осипа Мошури. Чудові українські пісні прозвучали у виконанні Марічки Мельник та Уляни Христук.

    

     Викладка літератури «За Вас, свідомі друзі, я дам себе розп»ять» допонила масовий захід матеріалами про життя та творчість Осипа Мошури, які вміщені в книгах та періодичних виданнях.

     Нікого не залишила байдужим поезія Осипа Мошури:

Заграє дзвін весело

Величний дзвін воскресний:

Ланам, степам безмежним,

Каpпатам піднебесним,

Містам, хуторам, селам.

Мов писанка чудова,

Засяє Україна, відроджена з руїни,

На диво всім країнам!

Ждемо, усі готові…