День народження Лесі Українки

«На світі запалає покинутий вогонь моїх пісень,

І стримуваний пломінь засіяє,

вночі запалений, горітиме удень».

     Ці слова Лесі Українки стали прологом до години поезії «Обернуся в легенду», яку підготовили та провели працівники Перегінської міської бібліотеки до Дня народження видатної поетеси.  Бібліотекар абонементу Мельник Лідія підготувала розповідь про життя Лариси Петрівни Косач, а учениці 10 класу Мельник Віра, Абрам Христина, Мельник Наталія декламували її вірші. 

     В читальному залі розгорнута  викладка «Хотіла б я піснею стати», де розміщено літературу, про життя та діяльність авторки.

      Велику спадщину залишила нам Леся Українка: це і переклади, і поезія, і драматичні твори, найкоштовнішою перлиною яких є драма “Лісова пісня.”

       Її твори перекладені багатьма мовами світу, її творчість увійшла у безсмертя. Але кожен повинен відкрити поезію Лесі Українки для себе сам, узяти те, що потребує.

      Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що її ім’я – Леся Українка. Її образ ніжний і чистий, майже ніколи – веселий, частіше – в задумі чи смутку, її поезія і її слово.

      Багато поетів з різних країн присвятили вірші свої Лесі Українки, а сьогоднішню нашу зустріч хотілося б завершити словами Олени Журливої ; в її присвяті “Пам’яті Лесі Українки”

Я знала Лесю Українку

Живу, тривожну, молоду,-

Вона, мов квітка у барвінку,

Цвіла в поліському саду…

 

…Не стерлась райдужна сторінка.

Не вмерла пісня лісова,

Безсмертна Леся Українка

Була і є навік жива.