«Шляхами мужності і слави»

 

Пече вогнем історії сторінки

Яку писала армія повстанська.

Горить смарагдова калини гілка,

Котру не знищила доба радянська

 

    Свято Покрови Пресвятої Діви Марії в Україні пов’язане не лише з героїчною славою козаків-запорожців. 14 жовтня 1942 року за рішенням політичного проводу ОУН для захисту мирного населення України від знущань німецької окупаційної влади було створено Українську Повстанську Армію.

     Українська земля…   Земля, щедро полита кров’ю її мешканців та ворогів, земля, на якій протягом віків точилися трагічні й, водночас, героїчні події. Намагаючись підняти один за одним пласти нашої з вами історії, бачимо споконвічне прагнення українства до волі, незалежності та благоденства рідної землі, неньки України. І завжди український народ оберігали від повного знищення, від хижих зазіхань ворогів, від лиха та, здавалася б, безнадії, вищі сили. Ті сили, які надихали на нелегку боротьбу лицарів степу – козаків, українську інтелігенцію, поетів, письменників і художників, діячів Української революції та борців за волю – Українську Повстанську Армію. Щира віра нашого народу в Божу допомогу, сповнені сліз молитви до Божої Матері – покровительки всього воїнства українського були почуті десь там, в небесній канцелярії. Почуті і втілені в життя. І наш з вами святий обов’язок – неухильно дотримуватися заповідей предків, берегти здобуте у важкій боротьбі і стати справжніми патріотами молодої держави – України. Тому щорічно працівниками закладів культури смт. Перегінськ приурочують свої заходи цій події. 

     14 жовтня пройшли урочистості  «Шляхами мужності і слави». Священнослужителі церков Перегінська відправили Панахиду за померлими Героями УПА, а Голова Рожнятівської районної Ради Назарій Іванів зазначив, що на сьогоднішній день ми повинні об’єднати зусилля для вшанування пам’яті  воїнів  Повстанської Армії, для гарантування належної підтримки  учасників визвольних змагань,  які дожили до нашого часу, хто все життя не втрачав  надії побачити Україну вільною.  Cвоїми думками та побажаннями для молодого покоління поділився заступник голови Рожнятівської РДА  Володимир Майборода. Зі словами привітання до воїнів УПА та жителів селища звернулась селищний голова Ірина  Люклян.

     По закінченню урочистостей працівник музею історії селища Перегінське та національно-визвольної боротьби   Оксана Витвицька зробила екскурсію.  Бібліотечні працівники тут  влаштували книжкову виставку «Армія нескорених:  УПА» та виставку робіт  «Орігамі» учня 8 класу Миколи Короля.