День пам’яті героїв Крут

 

Супроти чужої навали,
Супроти смерті – в стужу , сніг ,
Ось тут вони , ось тут стояли
І всього жменька – триста їх.

 

     Багатовікова історія ураїнського народу. В січні ми вшановуємо пам»ять юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами.

   Крути, 29 січня 1918 року…Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії. Україна вшановує своїх Героїв. Тепер ми щорічно відзначаємо роковини загибелі загону молодих українців під Крутами.

     Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле, — говорила під час проведення історичної години  бібліотекар абонементу Бурмас  Ірина. А історія наша вмита кров’ю і сльозами.  Дата 29 січня увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини.

    

   Проведена історична година дасть змогу нашій молоді на прикладі подвигу однолітків розвивати інтерес до історії, героїчного минулого, виховувати почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину та повагу до історії власного народу. Нехай пам»ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити Батьківщину.   

     Вічна слава і світла пам’ять юним українцям, які холодної далекої зими 1918 року віддали свої життя, щоб сьогодні під мирним небом України ми були вільними, щасливими на рідній землі.

     Минуть роки, століття, а пам’ять про юнаків-героїв не загине. Для нас могила ця залишиться полум’ям віри.

 Ви за свободу гинули без скарги

Серед пожеж і руїн,

Вічна вам пам’ять, вічна вам слава

І наш доземний поклін.