«ОСНОВА ЖИТТЯ – МІЙ ЗАКОН ОСНОВНИЙ”

Наш погляд у майбутнім тоне,
До щастя зводяться мости…
Веди нас, Основний Законе,
До заповітної мети!

    Є дати, які укріплюють нації, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До їхнього числа, безсумнівно, відноситься і День прийняття Конституції України, що відзначається щорічно 28 червня. 

     Це одне із самих «молодих» свят сучасної України. У цей день ми віддаємо данину поваги символам держави, що пройшли довгий героїчний шлях.

     День прийняття Конституції України — свято волі, цивільного миру й доброї згоди всіх людей на основі закону й справедливості.

    Конституція – це основний Закон держави, що має найвищу юридичну силу і встановлює засади політичної, правової та економічної систем держави.

    До Дня Конституції в читальному залі Перегінської  бібліотеки організовано експрес-виставку «Конституція – Основний Закон України». На ній представлені матеріали, які відображають важливі історичні моменти конституційного процесу в Україні від маловідомих сторінок Конституції Пилипа Орлика до Конституції незалежної України.

     В переддень святкування дня Конституції в міській бібліотеці пройшло чергове засідання клубу «Надвечір»я», на якому  було проведено урочисте свято “ОСНОВА ЖИТТЯ – МІЙ ЗАКОН ОСНОВНИЙ” до 18-ї річниці прийняття Конституції України. На свято завітали працівники Рожнятівського районного територіального центру.

     Ведучі свята Галина Василів та Лідія Мельник зазначили, що конституційне оформлення незалежності України перетворило український народ з носія суверенітету на його володаря,  зробили  невеличкий  екскурс в історію України з часів Київської Русі до 1996 року та розповіли  легенду про державні символи «Нема ціни святині дорогій…». Згадали всіх, хто відстоює права українців на даний час  на сході України і  вшанували пам»ять про загиблих героїв Небесної Сотні та всіх, що загинули на сході України – хвилиною мовчання.

    Мирослава Пилипів продекламувала вірш «День Конституції» і подарувала всім присутнім сувеніри з символікою України.

   Завідувачка відділу соціально-побутової адаптації Ніна Ігорівна  привітала присутніх із святом та побажала землякам міцного здоров’я, миру, спокою  в Україні, добробуту і достатку в кожній родині. А для бібліотеки подарувала книгу –«Україна».

                                                                          

   Супроводжувалось свято піснями у виконанні хористів церкви Пресвятої Богородиці, які виконали «Гімн України»,  «Боже, великий, єдиний» та інші пісні про Україну.

                         

«Я виріс серед співанок, казок та сопілок…»

    Видатний український письменник-демократ і культурно-громадський діяч Марко Черемшина увійшов в історію української літератури як талановитий майстер слова, співець знедоленої Гуцульщини. Його самобутня творчість всебічно відбиває тяжке життя українського трудового люду колишньої Буковини й Галичини в умовах буржуазно-поміщицького ладу цісарської Австро-Угорщини і панської Польщі.

    Марко Черемшина (Іван Юрійович Семанюк) народився 13 червня 1874 р. в с. Кобаках Косівського повіту (тепер Івано-Франківщина) в селянській родині. Закінчив Віденський Університет (1906) і працював адвокатським помічником у Делятині, а з 1912 адвокатом у Снятині, де активно займався громадсько-політичною, літературною і культурно-просвітницькою роботою. На початку квітня 1896 р. в чернівецькій українській газеті «Буковина», яку редагував відомий письменник, критик і публіцист О. Маковей, надруковано перше оповідання І. Семанюка «Керманич» під літературним ім’ям «Марко Черемшина».

     Свіжість таланту Марка Черемшини, його неповторна і наскрізь оригінальна мистецька палітра, самобутнє поетичне світобачення – все це забезпечило його творчості почесне місце в українській дожовтневій прозі. І сьогодні художні здобутки його творчості щедро використовують сучасні українські письменники, освоюючи її високу поетичність, тонкий ліризм, самобутню образність, разюче вміння заглибитися у внутрішній світ простої людини, показати її великою і чистою в усіх помислах і ділах, у єдності з дивосвітом природи.

      А ознайомитися з життєвим та творчим шляхом видатного письменника допоможе чергова книжкова викладка «Народжений Черемошем…», організована на абонементі Перегінської бібліотеки. Представлено відомі твори Марка Черемшини різних років видань, спогади про письменника його дружини Наталі Семанюк «Співець Гуцульщини», книга Олени Гнідан «Марко Черемшина. Нарис життя і творчості» та ін. Заслуговує на увагу друге видання монографії Олекси Засенка «Марко Черемшина. Життя і творчість». Про долю і джерела творчості письменника розмірковує у своєму есеї Ярема Гоян, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка – літературний портрет Марка Черемшини має назву «Чистий, як душа українця».

                                                                                                                                                

   

        Під час проведення дня професійного спілкування в Рожнятівській районній бібліотеці ,  в  рамках обласної акції-естафети з метою популяризації життя і творчості українського письменника-краянина Марка Черемшини /Івана Семанюка/ та з нагоди відзначення 140-річчя від дня народження працівники Перегінської міської бібліотеки провели літературну годину «Я виріс серед співанок, казок та сопілок».