Україна єдина

  Трагічні події в Україні, починаючи з листопада минулого року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна сотня та воїни, які загинули і гинуть у боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави. В знак шани цих подій Президент України Петро Порошенко  підписав укази про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи, 22 січня – Дня Соборності України.

   У ці нелегкі для нашої країни часи українці проявляють свою хоробрість, відданість своїй Батьківщині, рідній землі, відстоюючи її інтереси. Небувалий прояв патріотизму охопив усю країну. Ми пишаємося цими проявами справжньої любові до своєї рідної землі. Гордимося, що наша молодь надзвичайно патріотична, і це довела своїми справами. Адже  сьогодні і наші односельці  Мельник Богдан, Бойко Петро,  Семко Василь, Онуфрійчук Василь  стоять на охороні східних кордонів України. 
   19 листопада в приміщенні Перегінської міської бібліотеки спільно з працівниками територіального центру була проведена  зустріч із  учасниками АТО Мельником Богданом та Семко Василем. На зустріч були   запрошені  небайдужі до цих подій односельці та постійні партнери бібліотеки, працівники Районного територіального центру на чолі із новообраним директором Бардяком Мар»яном Мар»яновичем.  

                    

   Ведучі масового заходу працівники бібліотеки Галина Василів та Ірина Бурмас зробили екскурс в історію нашої держави, нагадали її трагічні події і роки, ті лихоліття,  які пережив український народ              , борючись за незалежність і свободу рідної держави, зупинились на листопадових подіях минулого року, коли тисячі свідомих українців піднялися на Революцію гідності.

   Хвилиною мовчання  вшанували героїв Небесної сотні та тих, що віддали життя за Україну, за мир і спокій на сході країни.
 
   Хвилюючою була розповідь добровольця Мельника Богдана ,  учасник 4 батальйону  з Івано-Франківської області,який на даний час  після поранення, проходить ротацію і вже скоро знову повернеться в зону АТО на Донбас  . Він щиросердечно дякував перегінчанам, владі, особливо волонтерам, за ту допомогу, яку вони надають, розповів, з якими труднощами доводиться стикатися на тій неоголошеній війні, про гіркоту втрат бойових побратимів, з гордістю говорив про свого командира, який не раз виводив бійців з небезпечних точок неушкодженими, щиро піклується про кожного підлеглого.

                

    З Майдану в зону АТО відправився захищати цілісність держави і Василь Семко. «Айдарівець» приїхав додому в короткотермінову відпустку і незабаром знову повертається на  місце служби.

   Про волонтерську роботу, яка ведеться в селищі  з початку Євромайдану в Києві і по даний час розповів керівник волонтерської групи Федірко Михайло.

                  
   Герої – не вмирають, а поетичні рядки, створені поетами як відгук на події в  країні, ще краще допоможуть нам зберегти пам’ять про загиблих і передати її нащадкам. Запрошена  на захід  поетеса Наталя Данилюк, продекламувала свої вірші  присвячені подіям на Майдані  і  на сході України, які вміщені у збірці революційних поезій «Говорить Майдан». Заодно поетеса подарувалацю книгу до бібліотеки.

                                 
   З словами подяки  до героїв-односельців звернулася працівник територіального центру Перегінського відділення, активістка селища  Мирослава Пилипів. Сердечно побажала міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

   Добрим доповненням до заходу були патріотичні пісні  «Молитва за Україну»,  «Зірвалася хуртовина», «Немає України без калини» та інші у виконанні  народного аматорського родинного вокального ансамблю «Русинка».

                  
   На завершеня зустрічі завідуюча бібліотекою Галина Василів подякувала усім за зустріч, особливо відмітила і низько вклонилась присутнім на заході жінкам старшого покоління, які від початку торічніх листопадових подій кожного дня  проводять спільну молитву за мир і спокій в Україні, за солдатів і добровольців, які вооюють на сході України, щоб Бог зберіг їх у здоров»ї та  за щасливе повернення до своїх родин.

                                
 
   Цим заходом присутні  доклали свою часточку до збереження миру і єдності в нашій Батьківщині. Всі сподіваються, що найзаповітніше бажання українців сьогодні — жити під мирним небом України і не допустити війни- здійсниться обов’язково.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*