Герої Крут — для нащадків взірець

                                                                                Земля кипіла навкруги
                                                                                                                           Вмирало юне покоління…
                                                                         Послухай , стогне як коріння ,
                                                                        Котре зрубали вороги.
          Добре кажуть : „Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього”. І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїми коріннями , так людина тримається на землі своїм минулим.. Саме тому ми повинні знати історію . А історія наша полита кров’ю і сльозами . Однією із найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами .
    29 січня 1918 року назва невеликої станції, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач – Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність. Лише 300 українських юнаків – добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому чернігівському полі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків. Основу українських добровольців складали бійці, створених за ініціативою молодіжного Братства Українських Самостійників Юнацької школи ім. гетьмана Б.Хмельницького та Студентського куреня ім. Українських Січових Стрільців – переважно студенти Київського університету, Київського політехнічного інституту та учнів старших класів київських гімназій.
      Не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя. Кожного року наша книгозбірня віддає належну шану юним героям України. У Перегінській міській бібліотеці влаштовано викладку «Пам’ятай Крути» та  проведено годину пам’яті «Герої Крут – для нащадків взірець».

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*