У нашій пам’яті вони назавжди залишились


       Минув рівно рік з часу трагічних подій на Майдані Незалежності у Києві, що призвели до непоправної втрати – загибелі понад сотні людей. Їм би розбудовувати державу і виховувати дітей / У ці дні в Україні і світі запалюють свічки та моляться, згадуючи і прощаючись з усіма загиблими. В селищі Перегінське  біля нещодавно освяченого пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні зібралися духовенство і громада селища, діти та всі небайдужі, щоб провести поминальний захід, присвячений пам’яті героїв Небесної сотні, що безневинно полягли, захищаючи справедливість та долю Батьківщини.

                        
       Словами болю за втрачених людей відкрили захід ведучі Світлана Дутка  та Христина Глушко та урочисто прозвучав Гімн України у виконанні народного чоловічого гурту «Братове» з підтримкою всіх присутніх.

                  

 

                                         

         Панахиду за душами загиблих Героїв Сотні прийшли відслужити шість священнослужителів Перегінська. 
          

 

            

       «Україна в скорботі… — такими словами розпочав свій виступ отець-декан Перегінського деканату УГКЦ Роман Балагура — «Небесна Сотня»- Особлива Сотня, про яку сьогодні не можна згадувати без смутку. Ніколи не можна буде. Про них говорять: «Герої», але найперше це люди – чоловіки, жінки, підлітки – які поривались відстояти долю України. Навзамін за це у них забрали життя.»

                
           Все, що можемо сьогодні, це схилити голови перед їхнім подвигом, та жертвою,- сказала          селищний голова Ірина Люклян. — Все, що маємо зробити – це продовжити справу за яку вони боролись. Їхні імена повинні звучати знову і знову, щоб Україна не забула тих, хто мав стільки відваги, сміливості, жертовності, щоб не схилились перед загрозою смерті.» Вона щиро подякувала всім перегінчанам, які брали участь у Майдані, а особливо нашому односельцю, вже на даний час учаснику АТО — Богдану Мельнику, який і на сьогодні  захищає народ на сході України.

        
         Мабуть не залишив байдужим нікого вірш «Лист воїнам АТО», який продекламувала  учениця 11 класу Любов Стоцька.

            
         Хвилиною мовчання вшанували присутні Героїв Небесної Сотні, а під звуки пісні «Пливе кача…» всі присутні із запалених свічок виложили хрест в пам’ять Героям.
         Протягом цих днів у бібліотеці були висвітлені документальні та ілюстративні матеріали про Героїв Небесної Сотні на викладці «У нашій пам’яті вони назавжди залишились»

        «Герої не вмирають, Просто йдуть з Майдану в небо…»  — такі слова говорили  ведучі . І ці слова відлунювались у серці кожного сумними скорботними нотами жалю за кращими синами і доньками України.