«Слідами Божими по світу йде…»

            В Перегінській міській біліотеці 19 березня  в час великого посту відбулася година духовної поезії «Слідами Божими по світу йде…»  по творчості поетеси-односельчанки Любові Соломчак, авторки збірочки духовної поезії «Господь Ісус так стукає у двері». І  саме цей захід був продовженням відзначення Року митрополита Андрея Шептицького, який вже взяв початок у районій біібліотеці, адже творчість поетеси тісно пов’язана із діяльністю духовного пастира.     

      « Слідами Божими по світу йде…»  Саме так хочеться сказати про жінку, яка свою творчість кладе на вівтар долі не для себе, а для людей і для Бога. І ця творча палітра, перевтілена у вірші, так глибоко проникає  у душу, пересікає серце, що з неї виростають цілющі плоди у тих, хто їх читає  — глибока віра і любов до  Бога.
 
       Отець Богдан Русинкевич, співслужитель церкви Пресвятої Богородиці, розпочав зустріч  Божим благословенням , наголосивши, що  завдяки теперішній релігійній свободі ми маємо можливість вільно молитися Богові, відвідувати церкву. А однією з важливих сторінок духовної історії українців є їх релігійна культура, що проявлялася і в духовно-пісенній поезії.

            

      Ведучі завідувачка бібліотекою Галина Василів та бібліотекар Люба Абрам розкрили грані  духовної творчості поетеси,  та зауважили, що Любов Соломчак   яскраво відображає найпотаємніші куточки своєї душі  у власних віршах. Вона описує найважчу стежину життя кожної людини – дорогу до Бога, нелегку і тернисту, але  так важливу і потрібну, яку маємо пройти за земний шлях для спасіння душі і для вічного життя в небі.  Було зазначено, що кожен з нас має терпіння і болі, просить  у своїх молитвах допомоги у Господа, але не кожен вміє  дякувати .  Авторка ж вміє  дякувати, вона вчить нас дякувати Богу, знає і практикує молитви, прославляє Господа за кожен його дар зцілення, за любов до людей і за ласку, яку Він уділяє кожному з нас. Жінка не просить за себе, вона молиться за  нас усіх своїми віршами – молитвами, вона прославляє Бога через колядки, духовні пісні.

                                   
 
        В своєму виступі  Любов Соломчак розповіла, що її спонукає до написання такої поезії,  коли важко на душі тоді ніби хтось їй диктує слова і вона виливає їх на папір. Читала свої поезії сама авторка та завідуюча бібліотекою Галина Василів.

            
     Співати, а тим паче писати духовні пісні не кожен зуміє. А от наша  Любов зуміла. І  хто читає її вірші , то ніби відчуває мелодію пісні. А це є дійсно так, адже деякі вірші із збірочки покладено на музику.Так композитор Ірина Батюк поставила на музику  вірш «Гімн Крилоської Богоматері» А виконала пісню співачка і артистка обласного театру імені Івана Франка  Галина Баранкевич, яка зазначила, що  геніальність пісні в тому, що ця пісня писана три роки тому, а зараз вона настільки доречна, наче писана вчора. Це молитва за Україну, яка їй зараз дуже необхідна.   І є ще  вірш, покладений на музику композитором Володимиром Сірим, який і виконав її – це пісня «В твоїх руках усе моє життя».  Присутні мали можливість переглянути кліпи та  прослухоти дані пісні  через Інтернет в програмі YouTube.

     Не обійшовся захід також без поетеси Наталі Данилюк, визнаної Всеукраїнським літеретурно-художнім журналом «Дніпро» «Поетом 2014 року», яка також має вірші даної тематики, які вона зачитала. Ці вірші ввійшли у збірку «Подяка Богу»,яку вона подарувала бібліотеці.

                

         Із словами подяки виступила імость Галина   Балагура, яка відмітила, що пані Люба має благородну і дуже добру душу, що світиться  пережитою радістю і журбою, спокоєм і сльозами. Але в жодній строфі немає нарікань, неспокою, а є лише – молитва, святі слова прослави   Господа.

                              

                   
         Завідуюча бібліотекою щиро подякувала Любові Соломчак за ті хвилини, коли  умиротворившись, всі із захопленням вслуховувались в її вірші. Вони такі легкі, пронизливі і спокійні, а ще – повчальні і вільні, як належить писати автору. Вона побажала поетесі міцного здоров’я, миру в Україні та душі, творчих успіхів та щирих читачів ,  добрих спонсорів у виданні  нових книг.

                            

          На завершення отець Богдан  Русинкевич ще подякував поетесі за її вірші, пронизані світлою вірою і великою любов’ю до Бога та організаторам за подаровані прекрасні хвилини перебування у світлиці бібліотеки.

                 

   Захід завершився, а присутні ще довго не розходились, ділились враженнями від почутого, брали автографи у авторки збірки.

«З тобою, Тарасе,пам»ять поколінь»

На бурю схожий гнівний і суворий
Стоїть Тарас і дивиться на нас.
За землю й волю в ратному двобої
Ти з нами йшов кайдани рвать з людей.

І знову, як щорічно, у цю весняну пору починає Україна день новий із Шевченковим іменем.
Напередодні Шевченківських днів на абонементі  Перегінської міської бібліотеки була влаштована виставка «Великий син великого народу», де користувачі завжди можуть ще і ще раз відкрити для себе величний «Кобзар», бібліотекарі проводять короткі екскурси для молоді в життя і творчість славного сина України.


А 10 березня  відбулося великолюдне вшанування  великого Кобзаря біля пам’ятника. Священники відправили панахиду,

селищний голова Ірина Люклян згадала про величність слів Пророка України, які є дуже  слушними  в цей час. А ще привітала із поверненням на ротацію із АТО наших земляків Богдана Мельника та його друзів із рожнятівщини, які завітали на захід.

Отець декан Роман подарував їм іконки, щоб вони були надалі оберегами їх та  їхніх  сімей. Богдан Мельник в декількох словах розповів про справи на сході України і побажав присутнім миру над головою та всіх земних благ.

На завершення хор Народного Дому виконав «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Заповіт»