Душа поета ніжна, мов струна

30 липня в читальному залі Перегінської міської бібліотеки  молода поетеса селища Любов Соломчак  презентувала свою книгу «Душа поета». На захід завітали поетеса Наталя Данилюк, визнана журналом «Дніпро» кращим поетом 2014 року, Галина Гринечко, авторка збірки «Не відкладати жити на «опісля», молода поетеса Богданна Пілецька, жителі та гості селища.


Молитвою розпочав літературну зустріч отець Богдан Русинкевич.
Люба Миколаївна розповіла історію створення збірки, коротко описала тематику. Тут зібрано вірші, в яких оспівується краса рідного бойківського  краю, духовність його людей, любов народу до Батьківщини.
Ведучі свята Галина Василів та Люба Абрам пройшлися сторінками  збірки
«Душа поета». Тишина і спокій панувала у бібліотеці, коли присутні слухали вірші із презентованої книги у виконанні племінника авторки Михайла Кузь, бібліотекарів Лідії Мельник, Ірини Бурмас, Галини Василів.
Багато теплих і щирих слів звучало на адресу Любові Соломчак від колеги – поетеси Наталії Данилюк, депутата районної ради Галини Самійлів,заступник директора Рожнятівського територіального центру Леся Абрам, бібліотекаря Перегінської школи №1 Орини Абрам, користувачки бібліотеки,
викладача Перегінської школи мистецтв Іванни Ількович, журналіста районної газети «Новини Підгір’я» Мирослави Кузюк. Священик о. Богдан Русинкевич назвав Любу Соломчак «людиною в поезії від Бога».
Прекрасним доповненням до мистецького дійства стали пісні на слова Люби Соломчак «Гімн Крилоської Богоматері», «В твоїх  руках усе моє життя» у виконанні учасниці багатьох пісенних фестивалів та конкурсів Уляни Христук.
На завершення завідуюча бібліотекою Галина Василів подякувала поетесі за те, що у своїй поезії вона несе любов до Бога, до України, довкілля, до людини. Побажала, щоб  ніколи не зміліла та криниця, з якої вона черпає сили для душі і праці та  пообіцяла, що бібліотекарі в свою чергу будуть докладати всіх зусиль, щоб кожен вірш знайшов свого читача, а її поезія була визнана в цілому світі30 липня в читальному залі Перегінської міської бібліотеки  молода поетеса селища  Любов Соломчак  презентувала свою книгу «Душа поета».

Молитвою розпочав літературну зустріч отець Богдан Русинкевич.

Люба Миколаївна розповіла історію створення збірки, коротко описала тематику. Тут зібрано вірші, в яких оспівується краса рідного бойківського  краю, духовність його людей, любов народу до Батьківщини.

Ведучі свята Галина Василів та Люба Абрам пройшлися сторінками  збірки «Душа поета». Тишина і спокій панувала у бібліотеці, коли присутні слухали вірші із презентованої книги у виконанні племінника авторки Михайла Кузь, бібліотекарів Лідії Мельник, Ірини Бурмас, Галини Василів.

Багато теплих і щирих слів звучало на адресу Любові Соломчак від колеги – поетеси Наталії Данилюк, депутата районної ради Галини Самійлів,заступник директора Рожнятівського територіального центру Леся Абрам, бібліотекаря Перегінської школи №1 Орини Абрам, користувачки бібліотеки, викладача Перегінської школи мистецтв Іванни Ількович, журналіста районної газети «Новини Підгір’я» Мирослави Кузюк. Священик о. Богдан Русинкевич назвав Любу Соломчак «людиною в поезії від Бога».


Прекрасним доповненням до мистецького дійства стали пісні на слова Люби Соломчак «Гімн Крилоської Богоматері», «В твоїх  руках усе моє життя».  Учасниця багатьох пісенних фестивалів та конкурсів Уляни Христук подарувала присутнім чудові пісні про Україну.


На завершення завідуюча бібліотекою Галина Василів подякувала поетесі за те, що у своїй поезії вона несе любов до Бога, до України, довкілля, до людини. Побажала, щоб  ніколи не зміліла та криниця, з якої вона черпає сили для душі і праці та пообіцяла, що бібліотекарі в свою чергу будуть докладати всіх зусиль, щоб кожен вірш знайшов свого читача, а її поезія була визнана в цілому світі.

Гості в бібліотеці

    Велич кожного краю — в людях, які народились, тут живуть, а ще більше в тих , які проживають далеко від рідного дому, але ніколи про нього не забувають. І особливо в тих людях, котрі своїми справами зробили внесок у розвиток науки, культури.
    Так  18 липня Перегінську міську бібліотеку знову відвідав колишній житель селища Перегінське  -Віктор Береговий, який на даний час проживає на Чернігівщині. Віктор Григорович – відомий на чернігівській землі журналіст. Він закінчив історичний факультет Чернігівського державного педагогічного інституту. Працював у газетах «Наш край», «Чернігівські відомості».  Співробітничав з редакціями всеукраїнських газет, зокрема, був громадським кореспондентом республіканської гагети «Спортивна газета». Член Національної спілки журналістів України. Нагороджений золотою медаллю української журналістики (2009). Співавтор більше як шести книг з військово-патріотичної тематики та краєзнавчої тематики.
    Лауреат республіканських премій по висвітленню проблем спорту (1984), правоохоронної діяльності 1993 Переможець всеукраїнських конкурсів у номінації «Найкраші спортивні журналісти року» (2008-2012).
    За внесок у розвиток олімпійського руху України має Подяку Президента Національного Олімпійського Комітету України Сергія Бубки (2010).
    Перебуваючи в 2014 році довший час  в рідному селищі, не залишав свою журналістську діяльність, неодноразово друкувався в районному часописі  «Новини Підгір»я».
    Дуже приємно, коли такі люди пам»ятають про свій край і людей, з якими проживали. Нас, працівників бібліотеки вражає і те, що Віктор Береговий кожного року, перебуваючи у відпустці,  не тільки  відвідує бібліотеку,  перечитує всі краєзнавчі періодичні видання,цікавиться  життям бібліотеки,  але й переймається нашими проблемами.  Знаючи про акцію «Подаруй бібліотеці книгу» цього року привіз в подарунок свою книгу «Спортивне сузір»я Чернігівщини», де вміщені літературні портрети провідних спортсменів і тренерів, які своїми спортивними здобутками прославили Чернігівщину.  Ця книга зацікавить  широкий загал любителів спорту.

               

Життя і чин — для України

      Постать Митрополита Андрея Шептицького тісно пов»язана із бойківським краєм.  Нещодавно  фонд нашої бібліотеки поповнила інформаційна довідка «Митрополит Андрей Шептицький та Рожнятівщина», видана відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів Рожнятівської ЦБС. Бібліотекар читального залу Абрам Люба ще раз ознайомила односельців із біографією Митрополита,  ознайомила користувачів з інформаційною довідкою та пройшлася пам’ятними місцями  Рожнятівщини, де у першій половині минулого століття часто перебував Митрополит, а також дала  коротку інформацію про людей, які стояли близько до особи.

            
       Також до відзначення 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького на абонементі бібліотеки влаштована виставка  «Життя і чин —  для України». Література, представлена на виставці, висвітлює життєвий шлях, багатогранну діяльність та внесок у національне й духовне життя України Слуги Божого Андрея. Книги та статті дозволяють читачеві сформувати у своїй уяві повноцінний образ Митрополита — аскета, архипастиря і провідника свого народу, який разом радів і страждав та підтримував його.